young woman enjoying the pleasant back massage

MASAŻ KLASYCZNY – działa przeciwbólowe, rozluźniające, odprężające i wzmacniające mięśnie.

MASAŻ LECZNICZY- Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (np. rozluźnia mięśnie przed i po wysiłku fizycznym).
Jest bardzo skuteczny w leczeniu migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego.
Masaż leczniczy działa ogólnie odprężająco, przezwycięża stres, usuwa skurcze nóg.
Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia. Wykonywany regularnie jest idealną profilaktyką zdrowotną dla osób prowadzących siedzący tryb życia (np. praca przy komputerze).

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI – Wykonywany specjalnie wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Kamienie bazaltowe ze względu na zawartość żelaza posiadają dużą pojemność cieplną, którą mogą przekazać w głąb tkanek. Stosując różne techniki masażu oraz akupresurę, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Masaż taki poprawia odżywianie skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, pomaga zwalczać cellulitis, poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym, ułatwia odpływ krwi żylnej, działa uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu.

MASAŻ REFLEKSYJNY STÓP – Leczniczy masaż stóp połączony z terapią meridianową. Meridiany to kanały energetyczne, którymi płynie nasza energia życiowa. Masaż leczniczy pobudza jej przepływ, usuwa blokady energetyczne na meridianach i w ten sposób nie dochodzi do zaburzeń na tzw. poziomie energetycznym, których skutkami są konkretne schorzenia. Refleksolog wyrównuje częstotliwość drgań energetycznych przywracając je do indywidualnej dla każdego wartości.

Masaż relaksacyjny – jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny czyli na umysł i emocje człowieka.

Masaż sportowy – Masaż tkanek głębokich, opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Jako narzędzia pracy stosuje się głównie palce, kostki palców, pieści, przedramię i łokieć.

Drenaż limfatyczny –  to zabieg mający na celu usprawnienie przepływu limfy w organizmie, a polegający na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych.
Drenaż przeprowadza  się w przypadku pojawienia się obrzęków i zastoin limfatycznych – umożliwia napływ bogatej w tlen krwi tętniczej, co poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i usuwanie toksyn z organizmu. Szczególnie polecany kobietom podczas